TED EĞİTİM VE BİLİM

TED Bilim Kurulu’nun sorumluluğunda Türk Eğitim Derneği tarafından yılda dört kez yayınlanan Eğitim ve Bilim / (Education and Science) dergisi, değerli bilim insanlarının katkıları ile 30 yıla yakın bir süredir eğitim alanında hakemli bir dergi olarak yayın hayatına devam etmektedir.

• TED Eğitim ve Bilim dergisinin Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Dairesi Başkanlığı’nca ilgililere duyurulması uygun bulunmuş ve söz konusu karar 19.9.1977 gün ve 1952 sayılı Tebliğler Dergisi’nde yayınlanmıştır.

• TED Eğitim ve Bilim 2007 Yılı 32. Cilt, 143. Sayıdan itibaren Social Sciences Citation Index (SSCI) dizininde yer almaktadır

 

Duyurular

 

TED EĞİTİM VE BİLİM 2014 EKİM ÖZEL SAYI DUYURUSU

 
TED Eğitim ve Bilim Dergisi, Ekim ayı sayısına ek olarak 2. özel sayısı çıkartılacaktır. Özel sayımızın teması “ölçek geliştirme” çalışmalarıdır. Bu kapsamda, TED Eğitim ve Bilim Dergisi’nin ana hedefleri arasında yer alan akademik çalışmalar ile okul uygulamaları arasındaki işbirliğini arttırma amacına katkı sağlayacağı düşünülen özel sayının çerçevesi ve önemli tarihler detayda verilmiştir.  
Yayın Tarihi: 2014-02-19 Daha fazlası...
 

TED EĞİTİM VE BİLİM 2015 MART ÖZEL SAYI DUYURUSU

 
TED Eğitim ve Bilim Dergisi’nin 3. özel sayısı 2015 Mart ayında çıkartılacaktır. Özel sayımızın teması "meta analiz ve içerik analizi" çalışmalarıdır.  
Yayın Tarihi: 2014-02-18 Daha fazlası...
 

Makale Yayın Süreci

 

TED Eğitim ve Bilim Dergisi editörleri ile iletişim kurmak için lütfen sadece "egitimvebilim@ted.org.tr" e-posta adresini kullanınız. Belirtilen adresi kullanmanız daha hızlı geri bildirim almanıza yardımcı olacaktır.

Dergimizin web sayfası kısa süre sonra güncellenecektir. Lütfen TED Eğitim ve Bilim Dergisi ile ilgli duyuruları resmi web sayfası üzerinden takip ediniz. Dergi sisteminde bekleyen makalelerin yayın akış süreçleri tek tek incelenmektedir. Editörler, Alan Editörleri ve Hakemlerimiz tarafından sürdürülen değerlendirmeler ve yayın politikaları hakkında yazarlarımıza yayın gönderim sırasına göre bilgi verilecektir. 

 
Yayın Tarihi: 2013-12-22
 
Daha fazla duyuru...