Yayın Dili Hakkında

Eğitim ve Bilim yayın dili politikasında güncellemeye gidilmiştir. Aday makaleler Türkçe veya İngilizce dillerinden biri kullanılarak gönderilebilir.

Güncellenmiş yayın dil politikası detaylarına aşağıdan ve Yazar Rehberinden ulaşabilirsiniz.

Yayın Dili

Eğitim ve Bilim'de yayımlanan tüm sıralı ve özel sayılar aynı anda Türkçe ve İngilizce olarak yayımlanmaktadır. Aday makale gönderim aşamasında Türkçe veya İngilizce olarak gönderilebilir. Gönderilen aday makale gönderim dilinin (Türkçe ve İngilizce) dilbilgisi kurallarına ve bilimsel alanyazınına uygun, sade ve açık bir dil kalitesine sahip olmalıdır.

Aday makale yayıma kabul alması akabinde son kopya her iki dilde hazırlanarak sunulmalıdır. Her iki dilde hazırlanan son kopya Türkçe ve İngilizce tam metin Eğitim ve Bilim dil editörleri tarafından kontrol edilir. Dil editörleri aday makalenin dilini yetersiz görmesi durumunda dil redaksiyonunun yapılmasını talep edebilir. Dil redaksiyonu talep edilen aday makale, aşağıda önerilen akredite dil kuruluşlarında yaptırılır ve yaptırılan redaksiyonun belgesi yayın kuruluna ibraz edilir. Redakte edilmeyen ve belgelendirilmeyen aday makale yayına kabul edilmez.

Yazar(lar)ın aday makaleye ilişkin çeviri ve redaksiyon sürecinde destek alabilecekleri firmalar aşağıda sunulmaktadır.


ISSN: 1300-1337