Editörden

Seydi Dinçtürk

ÖZ

Türk Eğitim Derneği Etkinlikleri
Türk Eğitim Derneği, son iki ayda, bir dizi kültürel etkinliği gerçekleştirmiştir:
1. Açık oturum ve konferanslar :
a. 28.3.1985 tarihinde, TED Ankara Koleji Vakfı Orta Kısım Konferans Salonunda, «ERGENLİK ÇAĞINDAKİ ÇOCUKLARIN SORUNLARI» konulu bir açık oturum gerçekleştirilmiştir. TED Bilim Kurulu Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Kemal GÜÇLÜOL’un yönetimindeki açık oturuma, konuşmacı olarak: Prof. Dr. Gıyas ÜNSAL, Prof. Dr. Gülseren GÜNÇE, Prof. Dr. Feriha BAYMUR katılmışlardır. Büyük dinleyici kitlesinin bulunduğu açık oturumda, konuyla ilgili, ilginç bilimsel veriler tartışılmış, gözleme dayalı örneklerle, ergenlik çağı sorunları ele alınmış ve pratik çözüm önerileri getirilmiştir.
b. 3.4.1985 tarihinde, TED Ankara Koleji Vakfı İlk Kısım Konferans Salonunda, Doç. Dr. Muharrem KEPÇEOĞLU tarafından, «REHBERLİK» konulu bir konferans sunulmuş ve büyük ilgi görmüştür.
c. 6.4.1985 tarihinde, yine TED Ankara Koleji Vakfı İlk Kısım Konferans Salonunda, «7-11 YAŞ GRUBUNUN BESLENME SORUNLARI», oturumda TED Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Özcan DEMİREL’in de bulunduğu, alan uzmanı Prof. Dr. Ayşe BAYSAL tarafından sunulmuştur. Sunu, ilgiyle izlenmiştir.
2. Türk Eğitim Demeği Bilim Kurulu tarafından 12-13 Haziran 1984 günleri yapılan BİLİMSEL TOPLANTI’da sunulan bildiri, panel, uygulamalı çalışma ve bunlarla ilgili tartışmaları içeren «ORTAÖĞRETİM KURUMLARINDA FEN ÖĞRETİMİ ve SORUNLARI» kitabı da Mart - 1985’te yayımlanmış bulunmaktadır.
TED bilimsel etkinliklerine büyük ilgi gösteren ve bu tür çalışmalarımıza itici güç olan eğitim çevrelerine, burada teşekkür etmeyi borç biliriz.
Saygı ve sevgilerimizle...
EĞİTİM ve BİLİM


Creative Commons License
Bu çalışma Creative Commons Alıntı 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.